Skvelá správy od p.Slapničkovej. Dievčatko Claudinka z mojej chovnej stanice v priebehu troch dní získala Junior Championa Slovenska. Gratulujem :)

Super maratón výstav Senec (SK) + 2x Nitra (SK)

Tillian CLAUDIA DARLING - NOVÝ SLOVENSKÝ JUNIOR ŠAMPION

  • 3 x CAJC
  • 3 x junior BOB

Boli sme chovná stanica Bichonika Frise - s názvom TRILLIAN 

Nakoľko sa nám život ubral trochu iným smerom ako sme plánovali, chovom bichonikov sa už nezaoberám. Ostal mi už iba náš prvý bichonik Teddy, ktorý je už na zaslúženom dôchodku a chovný psík Thomik-Dandy Trillian.

 

Chovná stanica - TRILLIAN - Šteniatka už nebudeme mať  

Minulý rok v našj rodine padlo konečné rozhodnutie odsťahovať sa do iného štátu a tým pádom ukončiť chovnú stanicu bichonikov frise s názvom Trillian.

Začalo to tým že náš mladší syn šiel študovať gitaru do Prahy a kedže sme ho nechceli nechať v Prahe samého išiel s ním aj môj manžel a po čase sa rozhodol pridať ku nim aj náš starší syn a zo mňa sa stal taký kočovník medzi Prahou a Lučencom čo sa časom odrazilo na mojom zdravotnom stave, telo neoblbnete :) a tak sme sa rozhodli, že dom predáme a aj keď nerada musela som sa vzdať svojich psíkov a ponechať si iba dvoch Teddyho a Thomíka.

Verím že som mojou chovnou stanicou Bichoníkov Frisé prispela aj niečim dobrým do chovu bichonikov na Slovensku.

 

Pozdravuje Vás náš dochôdca Teddik a náš posledný chovný psík Dandy Trillian-Thomik/foto/, ktorý z nepochopiteľných dôvodov ešte na Slovensku v chove nebol uplatnený aj keď je to pri všetkej skromnosti krásny psík s výborným pigmentom, plnochrupý, výška 27 cm a s veľmi zaujímavým a hlavne nepríbuzným rodokmeňom vhodným pre všetky fenky na Slovensku. A tak sme sa s p.Slapničkovou - chovna stanica Charnett dohodli na zapožičaní Thomíka pre jej chovnú stanicu.

Ďakujem majiteľom bichoníkov z mojej CHS za skvelý život čo im poskytujú.

                     

 

 

 

 

Fotogaléria:
Junior CHAMPION SR za 3 dni 

Skvelá správy od p.Slapničkovej. Dievčatko Claudinka z mojej chovnej stanice v priebehu troch dní získala Junior Championa Slovenska. Gratulujem :)

Super maratón výstav Senec (SK) + 2x Nitra (SK)

Tillian CLAUDIA DARLING - NOVÝ SLOVENSKÝ JUNIOR ŠAMPION

  • 3 x CAJC
  • 3 x junior BOB
JUNIOR CHAMION CR 

Claudinka vo veku 11 mesiacov dostala svojho prveho BOB-a.Splnila JUNIOR CHAMPIONA CR .Gratulujeme !!!!
MVP(IDS) PRAHA - 6.5.2012
Trillian CLAUDIA DARLING - CAJC, JUNIOR BOB,Central+East Europe Junior Cup Winner, nomination for Crufts 2013!!! BOB !!!!!! -NOVÝ (new) ČESKÝ JUNIORŠAMPION

Claudinke sa podarilo ziskat BOBa s dospelymi bichonikmi a co si najviac cenim podarilo sa jej ho ziskat vo velmi silnej konkurencii so Svetovym vitazom mladych :-)

KV - CR 

Claudinka na klubovej vystave v CR
FENA-famele:Trillian CLAUDIA DARLING - BISS JUNIOR !!!!, CAJC, KLUBOVÝ VÍTĚZ JUNIOR (CLUB WINNER JUNIOR)

Gratulujem !!!!

Trillian CLAUDIA DARLING 

Trillian CLAUDIA DARLING (9 mes.) - CAJC, JUNIOR BOB IDS ČESKÉ BUDĚJOVICE - 1.4.2012

Trillian CLAUDIA DARLING 

Prisli mi spravy z jej vystavy - v triede baby ziskala- Velmi nadejna1

Gratulujem !!!

Trillian Ayrin Tara 

Balasagyarmat
Trillian Ayrin Tara - CAC,BOB

Gratulujem :)

Trillian CLAUDIA DARLING 

O nase steniatko-Trillian CLAUDIA DARLING z vrhu C prejavila zaujem p.chovatelka Ivana Slapnickova z prestiznej chovatelskej stanice Charnett z Ciech , velmi ma to .potesilo, je to ctou pre moju chovnu stanicu TRILLIAN.Ked prisiel den D a s Claudinkou sme sa vybrali do Prahy kde nas uz netrpezlivo cakala p.Slanickova mala som obavy ci sa jej Claudinka bude pacit a ci sa Claudinke bude pacit nova panicka,ale moje obavy boli zbytocne.Pani Slapnickova bola Claudinkou nadsena a udivoval ju jej perfektny pigment kedze Claudinka hoci ma snehobielu srst jej koza je uplne cierna,vcatne ciernych pazurikov na prednych nozickach a Claudinka tak ta sa tvarila ako keby ju poznala uz strasne davno .Takze si sadli comu som bola rada a tak som mohla spokojne odist domov.

Bob Marloy TRILLIAN - Brandon 

Dnes mi prisli spravy od Julie a Gerharda o mojom šteniatku Bobovi alias Brendon o jeho uspešných výstavných začiatkoch
Maďarsko Medzinarodna vystava psov CACIB Komárom 12.06.2011 v triede BABY získal VELMI NÁDEJNÝ
Maďarsko Medzinarodna výstava psov CACIB Szombathely 16.07.2011v triede PUPPY získal VELMI NÁDEJNÝ
Rakúsko Medzinárodná výstava psov CACIB Oberwart 17.07.2011 v triede PUPPY získal VELMI NÁDEJNÝ
V jeho hodnotení má písané samé pozitívne veci čomu sa veľmi teším nakoľko sú tieto hodnotenie od rôznych rozhodcov.

For sale 

Mame volne dve rozkosne dievcatka,ockovane,CHIP,tetovane a naucene zakladom hydieny.Volame ich Claudia a Princess.Claudia je to mensie dievcatko so zltym obojkom ma perfektnu stavbu tela,nadherne oci a neskutocne dlhe nohy /preto meno Claudia -ako modelka :-) /a velmi pekny dlhy krk.Je to taka mala potvorka ktora si Vas urcite hned ziska.Princess je to vacsie dievcatko s fialovym obojkom ,ma velmi hustu srst ,najdlhsi chvostik spomedzi steniatok na co je aj urcite velmi pysna ked tak na nu pozeram ked sa prechadza.Jaj a aby som nezabudla velmi rada papa:-)

Fotogaléria:
Šteniatka  

12.06.2011 sa nam narodili 3 steniatka, same dievcatka :-)

  • CLAUDIA DARLIG TRILLIAN
  • CAITLIN LADY TRILLIAN
  • COLLET PRINCESS TRILLIAN

 

Fotogaléria:
Budapest CACIB-DERBY 2010. november 28.  

AYRIN TARA TRILLIAN -Tarinka ma za sebou veľmi uspešný vikend aj na tejto výstave získala EXCELENT,HPJ /CAJC/a JUNIOR WINNER.
GRATULUJEM !!!!!

Budapest CACIB - GRAND PRIX 27.11.2010  

Prišla mi radostná správa,naše šteniatko z vrhu A - AYRIN TARA TRILLIAN ziskala vo veku 10mesiacov na tejto vystave EXCELENT,HPJ /CAJC/ a JUNIOR WINNER .Gratulujem Tarinka .

TEDDY 

V jeden piatkovy vecer sme sa s Adkou /majitelkou nasej Tarinky/a nasimi psami Tarinkou a Teddym vybrali do Prahy na kurz strihania bichonov u p.Slapnickovej , ktorej chcem touto cestou podakovat za trpezlivost a ochotu rozdat svoje dlhorocne skusenosti v strihani bichonikov.Teddy bol mojim bajecnym modelom na kurze a takto vyzera po ukonceni kurzu.

Aaron Morgan TRILLIAN 

Prišla mi fotka 7-mes. Aaronka- šteniatka z môjho vrhu.Nesmierne ma potešila.
Ďakujem Maťkovi a jeho mamine za perfektnú starostlivosť o Aaronka.

MVP - NITRA 06.06.2010 - Alice Cooper Trillian - Angie 

Dňa 06.06.2010- MVP Nitra,rozhodca-Veli-Pekka Kumpumäki/SF - druhé šteniatko z nášho vrhu A -Alice Cooper TRILLIAN sa zučastnila svojej prvej výstavy.
V triede Baby získala VEĽMI NÁDEJNÁ 1 .

Ayrin Tara Trillian-MVP Bratislava 2010 

Dňa 15.5. a 16.5.2010 sa so šteniatkom z nášho vrhu A -Ayrin Tara TRILLIAN zúčastnili jej prvej výstavy.
15.5.2010 - rozhodca p.Rehánek - Tarinka získala v triede Baby - VN1.
16.5.2010 - rozhodca p.Stefanescu Cristian -Tarinka sa nádherne predviedla, zožala úspech u rozhodcu,ktorý bol ňou nadšený a napísal jej do hodnotenia medzi iným aj výraz prekrásna fenka a predpovedal jej veľmi sľubnú výstavnú karieru - získala VN1 a BEST BABY.
Som veľmi rada, že šteniatko z nášho vrhu malo na svojej prvej výstave takýto veľký úspech, veľmi si cením ohodnotenie od p.Stefanescu ktorý bol rozhodcom aj na minuloročnej Svetovej výstave a hlavne gratulujem a ďakujem Adke za perfektné predvedenie a odvahu :-)

Fotogaléria:
Aaron Morgan Trillian 

Predaný Matejovi M.

Fotogaléria:
Ayrin Tara Trillian 

Predaná Adke S.

Ayrin Tara 

REZERVOVANA- Adke S.

Alice Cooper  

REZERVOVANÁ

VRH - A  

Otec :Icy Teddy Bear Danco of Amber
Mamina: Gimi Love Qumaj z Podchotuci


Oznamujem narodenie troch krásnych šteniatok: 1 chlapca a dve dievčatká.
Mamina aj detičky sa majú dobre.Váha chlapca je 220g a dievčatká 200g.

Fotogaléria:
ČAKÁME ŠTENIATKA ,Oznamujeme radostnú správu naš.. 

ČAKÁME ŠTENIATKA ,Oznamujeme radostnú správu naša fenka Gimi-Love Qumaj a náš psík Icy Teddy Bear budú mať šteniatka.Termín narodenia šteniatok očakávame 03.02.2010 .

MVP NITRA 05.12.-06.12.2009 

Rozhodca : Csík István - H

ICY TEDDY BEAR DANCO OF AMBER - R-CAC,R-CACIB
GIMI LOVE QUMAJ z PODCHOTUCI - R-CAC

Tejto výstavy som sa trochu obávala, kedže moja fenka Gimi ešte v podstate na výstave nebola ak nepočítam výstavu z pred dvoch rokov v triede baby.Našťastie výstava sa jej veľmi páčila v kruhu sa predvádzala ako modelka a nechala sa dokonca aj prehladnuť rozhodcovi.Naozaj ma svojim predvedením príjemne prekvapila a som jej veľmi vďačná že sa správala ako pravá dáma.
Teddy ma naopak aj keď nechtiac, kedže prírode človek nerozkáže, veľmi sklamal, ešte keď sme boli mimo kruhu všimla som si problém ktorý ho trápil,bola tam jedna fenka bichonika ktorá sa hárala a tak sa Teddyho myseľ zamerala na jedno jediné a to dostať sa ku nej za každú cenu a tak som už začínala tušiť že to jeho predvedenie v kruhu nebude dobré a moje tušenie sa naplnilo. Keď sme vošli do kruhu jeho nos bol hneď pri zemi a po pár krokoch sa mi vyšmykol z vodítka tak som si ho rýchlo chytila a snažila sa tváriť že sa nič nedeje,ale až do chvíle kým sa mi znovu z vodítka vyšmykol a tentokrát si to už namieril rovno von z kruhu kde mi ho našťastie hneď chytili.Tak som ho už s kamennou tvárou chytila a tajne dúfala že nás rozhodca za jeho správanie nevylúči .Našťastie sa tak nestalo,trpezlivo počkal kým si ho pripravím do výstavného postoja a posúdil ho.Som mu za to veľmi vďačná a budem tajne dúfať,že už na ďalšej výstave nebude harajúca sa fenka,lebo už viem že u Teddyho možem v takom prípade na pekné predvedenie rovno zabudnúť, príroda je silnejšia ako moje modlitby aby prestal na tú fenku myslieť.

WORLD DOG SHOW -11.10.2009 BRATISLAVA - Po dvojročnej .. 

WORLD DOG SHOW -11.10.2009 BRATISLAVA - Po dvojročnej výstavnej odmlke náš ICY TEDDY BEAR získal na svetovej výstave vynikajúci úspech -Excelent 4

11.10.2009 -SVETOVÁ VÝSTAVA (SK) - počet prihlásených psov 78 – Judge / Rozhodca: Stefanescu Cristian (RO)

Trieda otvorená
ICY TEDDY BEAR DANCO OF AMBER -Excelent 4

Trieda dorastu
MINIBELLE TOP DOG EVENING STAR /Thomas/ - promising

Na obidvoch mojich psíkov som nesmierne hrdá pretože dosiahnuť na Svetovej výstave takýto úspech je veľmi potešujúce. Potešil ma najma úspech Teddyho ktorý sa po dvojročnej výstavnej prestávke prvýkrát predviedol na tejto výstave a myslím že to zvládol perfektne.
Thomas dostal v mojich papieroch hodnotenie promising,aj keď všade v dostupných výsledkoch na internete má zapísané Very promising 1, nie je to tak ja mám zapísané v jeho hodnotení promising a dôvod je uvedený že sa nechcel predviesť čo podľa môjho názoru nie je pravda nakoľko pes idúci pred ním niekoľkokrát zastal a vspieral sa na vodítku a tak som Thomasa spomalila aby sme ho nepredbehli a tak má Thomas zapísané v hodnotení že nechcel chodiť následkom čoho má promising .Asi sa niekde pri zapisovaní výsledkov stala chyba.

Celkove dojmy z tejto výstavy mám dobré, videla som svetovú špičku medzi bichonikmi,videla som hlavne nádherné strihy týchto psíkov.Čo ma trochu zarazilo bolo púdrovanie bichonov hoci je to zakázané zjavne si z toho nikto ťažkú hlavu nerobil, púdrovali svojich bichonikov ako o život.Atmosféra bola výborná taká správna výstavná,všade plno ľudí,psov,veľa stánkov s profesionálnou kozmetikou,stánky s nádhernými "prepotrebnými" doplnkami pre našich miláčikov .Proste výstavná pohoda .Som hlavne rada že môj Teddy dostal na svetovej výstave také skvelé ohodnotenie čo je dôkaz o tom že je to nádherný psík, s veľmi kvalitnou srsťou, nádhernou stavbou tela a výborným pigmentom.

VÝSLEDKY BICHONIKOV ZO SR NA WORLD DOG SHOW

MINIBELLE TOP DOG EVENING STAR - Promising
ICY TEDDY BEAR DANCO OF AMBER -Excelent 4
Owner / majiteľ: Janecekova Otilia

BALTHASAR ROKUS-Excelent
AISHA ROKUS-Very Good
majiteľ: Kuntová Nadežda Ing.

ACTION MUFFIN ORCHIDEE BLANCHE -Very Good
CH LEILA DANCO OF AMBER -Very Good
majiteľ: Špesová Natália Bc

ENDO PERLA POVLTAVÍ-Good
majiteľ: Csorosz Erika

GALANT KVAPKA ŠŤASTIA-Good
majiteľ: Hamaš Michal

NEMO DANCO OF AMBER-Very Good
majiteľ: Sršníková Michaela

OLIVIA DANCO OF AMBER -Excelent
majiteľ: Danková Patricia


Viac o výsledkoch na stranke SKJ.

MINIBELLE TOP DOG EVENING STAR  

Minibelle Top Dog Evening Star -Thomas junior (Ch.Paray's Pure Thrill & Ch.Bonita Bianco)


Tento nádherný psík pribudol ku nám minulý týždeň,je kombinácia krvných línii Paray's a Petit Ami's


dalšie info tu: Alice Cooper Trillian

Výstavy 

Na dlhší čas sme sa z výstavných kruhov vytratili,ale prišiel čas oprášiť výstavnú prepravku a znovu zažívať ten správny "stres" z výstav.Náš psík Teddy krásne dospel tak dúfam že sa na výstavách bude aj patrične chovať :-) Tak sa nesmierne teším na najbližšiu Klubovú výstavu a Celoslovenskú výstavu v Košiciach.